Меню сайта

Полезное

ПриватБанк курс доллара

Містобудівні умови та обмеження забудови

Головною метою впровадження дозвільної системи у сфері будівництва, дизайну і архітектури є удосконалення будівельних об'єктів в місті, забезпечення ефективної реалізації Генерального плану розвитку м. Києва до 2020р., раціонального використання території, створення естетично виразного архітектурного середовища, комплексне вирішення будівельних проблем столиці та ін.

 

Наша компанія орієнтується на оновлення в законодавстві і попит споживача, який створює пропозицію юридичних послуг.

За останній час, законодавство в будівельній галузі зазнало чимало змін що не могло не призвести і до зміни у порядку отримання дозвільної документації та виконання, відповідно до неї, проектних та будівельних робіт.

 

З чого розпочати, якщо власник або користувач земельної ділянки вирішив реалізувати своє гарантоване законодавством України право та здійснити нове будівництво або реконструкцію, реставрацію з пристосуванням вже існуючої будівлі чи її частини (в тому числі: влаштування вхідної групи, переведення з житлового в нежитловий фонд, зміна функціонального призначення нежитлової будівлі (приміщення) та інше)?

 

Відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок в певному порядку.

Так, першим кроком повинно бути отримання замовником або проектувальником вихідних даних для проектування об'єкту будівництва, а саме: містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документу, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інших вимоги до об'єктів будівництва, встановлених законодавством та містобудівною документацією.


Перелік необхідних документів для отримання містобудівних умов та обмежень:

- засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності чи користування земельною ділянкою;

У разі відсутності документів на право землекористування (при реконструкції або капітальному ремонті об'єктів соціальної інфраструктури державної та комунальної форм власності) містобудівні умови та обмеження можуть надаватися без таких документів;

- ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі); 
- викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; 
- кадастрова довідка, що містить запитувані споживачем офіційні відомості містобудівного кадастру, що характеризують діючі на певній території містобудівні регламенти та інші умови провадження містобудівної діяльності, містобудівні умови та обмеження, а також (у разі наявності) вимоги та обмеження щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості, інші довідкові відомості з інформаційних ресурсів містобудівного кадастру з містобудівного кадастру (у разі наявності); 	
- черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру -  за умови відсутності містобудівного кадастру); 
- фотофіксація земельної ділянки (з оточенням); 
- містобудівний розрахунок  з  техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва.  	
Отримання містобудівних умов та обмежень готує для бажаючого багато перешкод, які як наслідок, можуть призвести не тільки до втрати   коштів, а  і найголовніше – дорогоцінного часу! Користуйтесь послугами професіоналів, та заощаджуйте Ваш час!